Dni z Kreatywną Opolszczyzną 28.09. – 07.10.2022r.

Kreatywna Opolszczyzna – program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej.
Projekt realizowany ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w szkołach podstawowych z Aglomeracji Opolskiej . W ramach projektu uczniowie doskonalą Technologie Informacyjno –Komunikacyjne i poszerzają wiadomości dotyczące tej dziedziny.

„Inteligentnie zaprogramowani” to jedno z zadań, gdzie głównym celem przedsięwzięcia jest rozwijanie kompetencji informatycznych. Uczestnicy mieli możliwość budowania, programowania i testowania rozwiązań opartych na technologii.
Przygodę z robotyką rozpoczęto od kodowania  „OzoBota”. Jest on jednym z najmniejszych na świecie programowalnych robotów o wymiarach około 2,5 cm wysokości i średnicy. Z pozoru mały rozmiar mieści w sobie potężne możliwości. W ramach Dni z Kreatywną Opolszczyzną odbyły się min.: pokazy programowania robotów- zbudowanie czujników koloru i zaprogramowanie reakcji robota na różne kolory.
Dzięki udziałowi w projekcie młodzi konstruktorzy mieli szansę poszerzenia wiadomości w zakresie kompetencji kluczowych, rozwijania logicznego myślenia i kreatywności.

Leave a comment

Skip to content