Szkolny Konkurs Recytatorski – „Poezja Wisławy Szymborskiej”

W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej 20 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski, wpisujący się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, w którym bierzemy udział od kilku lat. Jego głównym celem była popularyzacja twórczości poetki. Szkolny finał konkursu poprzedzały eliminacje klasowe, dlatego każdy uczeń miał możliwość spotkania z poezją naszej noblistki. Starsi sami wybierali wiersz, który przygotowywali do prezentacji, młodszym zaproponowano takie teksty, które odpowiadały możliwościom percepcyjnym dzieci. W ten sposób wyłoniono 12 finalistów, a ci zaprezentowali swoje recytacje przed społecznością szkolną. Zmagania konkursowe wzbogacono prezentacją przedstawiającą życie i twórczość poetki oraz różne, czasem bardzo zaskakujące ciekawostki o poetce. Nie mogło również zabraknąć elementu muzycznego. Uczniowie wspólnie zaśpiewali, spopularyzowany przez ulubioną piosenkarkę młodego pokolenia – Sanah, utwór Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza”. Okazało się, że zarówno tekst, jak i melodię znają wszyscy doskonale, a poezja śpiewana może mieć tylu miłośników.
Występy uczniów oceniane były przez jury w składzie: pani dyrektor Alina Wasilewska, pani Beata Romaniszyn i pani Izabela Gajos. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wykonań, nagradzani byli gromkimi brawami. Decyzją komisji przyznano równorzędne pierwsze miejsca.
W młodszej grupie wiekowej (klasy 2-4) zwyciężyli:
Hania Przywara – klasa II
Alexander Olsok – klasa II
Miłosz Cichy – klasa IV.
W starszej grupie wiekowej (klasy 5-7) laureatami zostali:
Amelia Szyma – klasa V
Paulina Langner – klasa V
Martyna Piechaczek – klasa VI.
Gratulujemy!
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy występujący pamiątkowe dyplomy i drobne słodkie upominki. Organizatorką konkursu i fundatorką nagród była pani Izabela Gajos.

Skip to content