Nasi uczniowie na Czerkawski Cup 2023

Czerkawski Cup to Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie dla dzieci w wieku 10 lat i młodszych (nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej). Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Sport 7,  którego założycielem jest  Mariusz Czerkawski.

W roku 2022 rozegrana została IX edycja rywalizacji, w ramach której rozegrano trzy turnieje kwalifikacyjne (19.11 w Bydgoszczy, 27.11 w Dębicy, 11.12 w Tychach). Udział w nich wzięło łącznie 450 zawodników z 26 drużyn z całej Polski. Wyłoniły one 9 najlepszych drużyn – po 3 z każdego turnieju kwalifikacyjnego, które wezmą udział w IX Ogólnopolskim Finale Turnieju Mini Hokeja na Lodzie – Czerkawski Cup 2023.

Bardzo miło nam poinformować, iż udział w tym turnieju brali uczniowie ZSP Boguszyce – Bartosz Centkowski z kl. 2 jako zawodnik z pola oraz Łukasz Piechaczek z kl.3, który gra na pozycji bramkarza. Razem z kolegami z klubu MUKS Orlik Opole zajęli 3 miejsce w Tychach i zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Finału, który rozegrany będzie pod koniec marca. Dokładny termin i miejsce rozegrania gier finałowych zostanie podane niebawem.

Turniej dofinansowany jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a honorowy patronat objął nad tym wydarzeniem Polski Komitet Olimpijski.

Skip to content