„Opowieści o tym, co w życiu ważne”- spotkanie autorskie z pisarzem Markiem Michalakiem

W środę 11 października 2023r w naszej szkole miało miejsce wydarzenie promujące czytelnictwo w ramach realizacji Narodowego Programu Promującego Czytelnictwo na lata 2021-2025.
Gościliśmy pisarza pana Marka Michalaka – autora wyjątkowej książki dla dzieci pt. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Pedagog, wychowawca, wieloletni rzecznik praw dziecka, Kawaler Orderu Uśmiechu zadedykował swoją książkę wszystkim dzieciom świata, żeby zawsze miały z kim porozmawiać na ważne i ciekawe tematy.
W spotkaniu wzięła udział cała społeczność uczniowska naszej szkoły. W miłej i ciepłej atmosferze, jaką stworzył Pan Marek, zebrani dyskutowali o tym, co dla dzieci jest najważniejsze. Padały ciekawe pytania, a pisarz udzielając odpowiedzi zachęcił do czytania kolejnych jego książek. Przedstawił książkę będącą kontynuacją wymienionej powyżej – „Opowieści o tym, co daje moc”. Była też okazja, aby z bliska zobaczyć prawdziwy Order Uśmiechu i poznać szczegóły ceremonii jego wręczania. Na zakończenie ustawiła się długa kolejka po autografy oraz do wspólnego zdjęcia.
Spotkanie pozostanie w naszej pamięci.

Skip to content