Śląsko-Morawskie Dni Sportu 2024

W piątek  7 czerwca grupa uczniów naszej szkoły udała się do Pavlovic u Přerova w Czechach. Wycieczka odbyła się w ramach unijnego projektu „Śląsko-Morawskie Dni Sportu 2024”, który realizowany jest dzięki współpracy Gminy Prószków oraz Obec Pavlovice u Přerova.

W czasie piątkowych zmagań sportowych uczniowie z Boguszyc zostali podzieleni na mniejsze grupy i wspólnie z dziećmi z Czech rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych. Na łącznie 16-stu stanowiskach wszystkie drużyny walczyły z całych sił, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w ćwiczeniach biegowych, skocznych i rzutnych oraz zwinnościowych torów przeszkód. Następnie wszyscy udali się do pobliskiej szkolnej stołówki na pyszny obiad, po którym odbyło się podsumowanie pierwszej części zmagań oraz wręczenie nagród wszystkim uczestnikom. Po krótkiej przerwie przyszedł czas na rywalizację piłkarską pomiędzy uczniami z Czech i Polski. Mecze odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych – starszej i młodszej. Podczas obu pojedynków nie zabrakło pięknych bramek, udanych akcji ofensywnych obu drużyn, ofiarnych interwencji bramkarzy oraz wspólnego dopingu na trybunach.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Pavlovic u Přerova za miło spędzony czas i już nie możemy się doczekać ich wrześniowej wizyty w Boguszycach.

Skip to content