Wycieczka klas I, II, III do Przysieczy

W dniu 4 marca 2024 r uczniowie klas I, II, III wybrali się na wycieczkę do lokalnej izby pamięci o nazwie „Chaupka przed blychym”w Przysieczy. Izba regionalna znajduje się w dawnym budynku straży pożarnej. Zebrane tam przedmioty przenoszą w przeszłość i przypominają jak kiedyś żyli ludzie. Wiele z nich pochodzi z rodzinnego domu Pani Trauty Gambka. Zgromadzone rekwizyty to przedmioty codziennego użytku, które wykorzystywane były w życiu codzienny w każdym domu na opolskiej wsi. Od mebli, zastawy, odzieży po stare dokumenty, zdjęcia i elementy ułatwiające prace gospodyni w kuchni.
Opiekunem Chaupki została pani Edeltrauda Gambka, mieszkanka Przysieczy, która nie tylko dogląda rekwizytów, ale także organizuje spotkania i lekcje historyczne, podczas których poprzez zabawę przekazuje informacje i historie o swojej wsi, najbliższej okolicy, zwyczajach, tradycji i gwarze. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach :Zwyczaje i tradycje wielkanocne, gdzie usłyszeli ciekawe informacje na temat przygotowań do świąt w czasie Wielkiego Tygodnia. Na zakończenie były grzanki przygotowane na prawdziwym piecu opalanym drewnem .